fbpx

ADAPTACJA PODDASZA UŻYTKOWEGO

Adaptacja poddasza mieszkalnego użytkowego na cele biurowe. Usunięcie ścianek działowych, zmiana drzwi wejściowych na ścianę szklaną z przeszklonym wejściem, dostosowanie oświetlenia i wymiana posadzki. Na poddaszu została wyremontowana łazienka oraz wydzielona sala konferencyjna. Wydzielenie sali konferencyjnej ścianką szklaną.

sala konferencyjna na poddaszu

adaptacja biura

Takie poddasze, szczególnie w starych budynkach można z łatwością oddzielić od części mieszkalnej domu. Przestrzeń biurowa może zostać wynajęta i odzyska swoją „drugą młodość”.

Adaptacja poddasza czasem niesie ze sobą konieczność podniesienia lub przebudowy dachu- to już większa inwestycja.

adaptacja na cele biurowe

Podczas planowania takiej inwestycji należy zwrócić uwagę, czy nasze poddasze jest poddaszem użytkowym, czy nieużytkowym. W przypadku poddasza nieużytkowego- nie można urządzić w jego obrębie lokalu o charakterze użytkowym, o innym przeznaczeniu niż wspierające pomieszczenie techniczne bądź gospodarcze np. strych.

adaptacja poddasza (2)

ADAPTACJA poddasza

Przy zmianie funkcji z mieszkalnej na użytkową należy pamiętać przepisach, szczególnie pożarowych, które zmieniają się.

adaptaja poddasza

Kwalifikacja poddasza ma wpływ na wysokość podatków. Poddasze nieużytkowe w rozumieniu prawa nie jest kondygnacją, czyli – nie zwiększa podstawy podatkowej. Poddasze użytkowe- przeciwnie- zostaje naliczony podatek.

projekt poddasza

Projektowanie wnętrz biurowych
© Karolina Radoń Design

 Możliwość komentowania jest wyłączona.


POBIERZ BEZPŁATNY PORADNIK