fbpx

Idea wnętrz biurowych „home office” odnosi się do stylu projektowego, w którym w strukturze korporacyjnej-biurowej, pracownik organizuje miejsce pracy na wzór tego jak ma to zorganizowane „u siebie w domu”. Swoboda aranżacyjna- domowe kwiaty, książki, zdjęcia bliskich osób, własne obrotowe krzesło czy piłka korekcyjna do siedzenia to niektóre elementy tej przestrzeni. W kantynie zamiast korporacyjnego szkła, można znaleźć ulubione kubki pracowników i pamiątki z wakacji. Pracodawca pozwala pracownikom na utworzenie własnego miejsca pracy dostosowanego do personalnych potrzeb, odzwierciedlające najwygodniejsze i najbardziej komfortowe miejsce pracy.

Niewielu spośród nas zdaje sobie sprawę, że jedynie 30% zatrudnionych ludzi na rynku zdecydowałoby się na zmianę pracy tylko ze względu na lepiej płatną pracę (chyba, że zmiana jest znacząca). Dla ponad połowy zatrudnionych ważniejszy jest rozwój ich kariery, satysfakcja z wykonywanej pracy oraz miejsce pracy (relacje z współpracownikami, szefem, klientami oraz jedno z ważniejszych- komfort pracy).

Na polskim rynku powstaje coraz więcej komfortowych i sprzyjających miejsc pracy pod względem architektury wnętrz. Jest to podyktowane wymogom rynku pracy. Jest wielu ludzi wysoko wykwalifikowanych będących na odpowiednio wysokim pułapie finansowym – szukając takich pracowników należy mieć do zaoferowania coś więcej niż tylko dobre wynagrodzenie. Szybko rozwijające się firmy ( szczególnie działu IT) oprócz odpowiednich warunków pracy muszą oferować niesamowite miejsce pracy- i między innymi tym mogą wyróżnić się spośród konkurencji.

Wygodne krzesła, roślinność, własne książki- te wszystkie domowe przedmioty należące do pracowników mogą utworzyć przestrzeń przytulną i bezpieczną. Domowe dodatki nie muszą wcale definiować wizerunku całego biura- mogą być użyte jedynie w przestrzeni pracy, części socjalnych oraz półprywatnych przestrzeni miejsc spotkań. Strefę wejściową i reprezentacyjną można zachować zgodną i spójną z firmowymi standardami, kanonami i kolorami firmowymi. Wszystko można uzgodnić i dopasować na etapie projektu koncepcyjnego w KarolinaRadońDesign.

share