Nowoczesny budynek mieszkalny- projekt indywidualny
Projekt indywidualny ma tą przewagę nad projektem typowym, że może zostać zupełnie dopasowany estetycznie do tego, czego oczekuje Zamawiający. W tym przypadku wytyczne były bardzo klarowne.
Nowoczesny dom mieszkalny jednorodzinny- właściwie rezydencja, o łącznej powierzchni 290m2. Zaprojektowany dla rodziny 2+3, dwukondygnacyjny, niepodpiwniczony z garażem i dodatkowym osłoniętym miejscem postojowym.Budynek zaprojektowany został z myślą, i na podstawie wytycznych, by był bardzo nowoczesny. Świadczy o tym nie tylko układ funkcjonalny parteru i pietra, ale zaproponowane materiały elewacyjne i wewnętrzne.
Budynek posiada obszerne, wysokie na 3m przeszklenia od strony ogrodu doświetlające salon, jadalnię i kuchnię. Jest wyposażony w taras i dodatkowy balkon usytuowany na dachu miejsca postojowego (na balkon wychodzi się z sypialni master). Obiekt ten jest wyposażony w jednostanowiskowy garaż oraz miejsca do parkowania pod zadaszeniem. Elewacja wykonana zostanie z ekologicznych płyt ze spieku kwarcowego (moich ulubionych), błyszczącej trespy oraz włoskich tynków zewnętrznych dekoracyjnych (imitujących przetarty beton).
Nowoczesna bryła budynku, strefa buforowa od północy, otwarcie na południowe światło i ciepło to tylko niektóre z zalet tego domu.
Prosta, oszczędna konstrukcja
Budynek dwukondygnacyjny, niepodpiwniczony o konstrukcji żelbetowej. zaprojektowany w taki sposób, by zaoszczędzić na elementach konstrukcyjnych- stali i żelbecie.
Układ funkcjonalny
Od strony południowej (ogrodowej) budynek posiada przestronny salon, otwartą kuchnię i jadalnię z dużymi oknami na długości prawie całej tylnej elewacji. Od strony północnej znajduje się garaż oraz pomieszczenia wspierające- spiżarnia, pralnia, wc, kotłownia- które stanowią strefę buforową.
Na piętrze znajduje się sypialnia master z zewnętrznym zielonym tarasem, dodatkowe trzy pokoje, dwie łazienki oraz gabinet i studio nagraniowe.
Budynek wyposażony został w technologie zwiększające zyski energetyczne. Żaluzje zewnętrzne kontrolują zacienienie i nie dopuszczają do zbytniego nagrzewania się parteru budynku.
Projektowanie budynków mieszkalnych
© Karolina Radoń
[pagelist_ext include=”674,546,834,580″ image_width=”300″]
Zapisz