fbpx

STODOŁA 001- PROJEKT BUDOWLANY

projekt stodoła

Projekt budowlany- Stodoła 001

Wizualizacje przedstawiają rozbudowę i przebudowę istniejącej stodoły.  Stodoła 001- projekt budowlany to przebudowa, która polega na zmianie obiektu na funkcje mieszkalną. Nowa powierzchnia użytkowa parteru to 140m2, a poddasza użytkowego 50m2. Koncepcja projektowa zakłada rozbudowę stodoły w stronę południowo-wschodnią tzn w głąb działki budowlanej. Dobudowana zostanie zadaszona wiata garażowa od strony zachodniej.

projekt stodoła

Obiekt tworzy jednolitą zwartą bryłę. Front budynku (przerobionej stodoły) zintegrowany jest z wiatą garażową i wejściem na wewnętrzne patio.

Czy każdą stodołę można przerobić na budynek dwukondygnacyjny? To zawsze wynika z konstrukcji budynku i jego stanu technicznego. Najlepiej zlecić inwentaryzację obiektu osobie uprawnionej, czasem potrzeba też ekspertyzę techniczną konstrukcyjną.

Elewacja obiektu jest bardzo prosta. Budynek pokryty jest tynkiem, blachą płaską układaną na rąbek stojący (systemowe rozwiązanie) i wąską cegłą LongJohn.

 

projekt stodoła

Construction project- Stodoła 001

// Visualizations of the building show the extension and reconstruction of the existing old barn. „Stodola 001 – construction project” is a reconstruction, which basically changes the barn into a residential building and function. The new usable floor area of ​​the ground floor is 140m2, and the usable attic is 50m2. The design concept assumes the extension of the barn in the south-eastern direction. A covered garage roof from the west side will be added. The front of the building (converted barn) is integrated with the garage and the entrance wich leads to inner patio.

projekt stodoła

Can every single barn be converted into a two-story building? This always results from the construction of the building and its technical condition. It is best to outsource an inventory to an authorized person, sometimes you also need technical structural expertise.

Facade elevation of this building is very simple. The building is covered with plaster, flat sheet metal (system solution) and elegant narrow brick LongJohn.

 

Stodoła 001- projekt budowlany to opcja dla osób posiadających stodołę, którą można dostosować do warunków mieszkalnych. Nie zawsze wysokośc budynku jest w stanie zmieścić dwie wygodne kondygnacje, tak jak tutaj.

Układ funkcjonalny wewnętrzny czyli układ pomieszczeń jest bardzo prosty. Otwarty salon- jadalnia połączona z kuchnią, między salonem, a jadalnią dwustronny kominek. Otwarta kuchnia z wyspą.

Na parterze oprócz kuchni, salonu i jadalni znajduje się sypialnia główna z garderobą i własną łazienką, wc oraz kotłownią. Na użytkowym poddaszu znajduje się antresola z widokiem na jadalnie oraz dwa pokoje sypialniane.

dom indywidualny, stodoła, rozbudowa, projekt na zamówienie, dom indywidualny, dobry projekt, domy jednorodzinne

Na zewnętrznej ścianie na parterze (od strony podwórka) na elewacji znajdują się kasetony przeznaczone na uprawę ziół i roślin. Wychodzimy z kuchni na zewnątrz po świeżą bazylię i rozmaryn! Mieszkając w bloku w apartamencie trzeba posiadać spory balkon lub taras, by sadzić zioła i niektóre warzywa. Dla posiadaczy domów to nie jest problem:)

 

Pokrycie ściany zewnętrznej od strony zachodniej- panele z blachy powlekanej.

dom indywidualny, stodoła, rozbudowa, projekt na zamówienie, dom indywidualny, dobry projekt, domy jednorodzinne

Projektowanie budynków mieszkalnych
© Karolina Radoń

 

[pagelist_ext include=”674,834,580,898″ image_width=”300″]

Zapisz

share