fbpx

ŁAZIENKA – KOLORY ZIEMI

W kolorach neutralnych nawiązujących do naturalności czujemy się najlepiej. Zawsze wygrywają z modnymi bielami i czy stylem nawiązującym do loftu. Kolory naturalne to te, które kojarzą się z ziemią. Są to wszystkie stonowane odcienie tworzące podkład albo „bazę”, na kanwie której wyłaniają się wszystkie elementy „ruchome” wnętrza.  Kolorami naturalnymi możemy nazwać brązy, beże, szarości, kremy i różne odcienie złamanej bieli, do tego dochodzi naturalna zieleń czy odcienie niebieskiego.

W naturalnym czujemy się najlepiej.

Mogę spokojnie obalić mit, że kolorów zimnych nie miesza się z odcieniami ciepłymi. Najciekawsze wnętrza powstają, kiedy do neutralnej bazy dodajemy chłodne akcenty kolorystyczne. W przypadku poniższej realizacji do szarości, bieli i beżu, czyli takich bardzo spokojnych i stonowanych kolorów dodany został akcent czerni i zimnego bordo.

Dodatki czy dekoracje zawsze możemy zmieniać, a baza pozostaje taka sama.

projekt wnętrza jaki koszt

Czy kolory neutralne gwarantują nam spokój?

Oceńcie sami patrząc na wizualizacje- czy czuje się tutaj spokój…. Neutralność aranżacji wnętrza gwarantuje nam też jeszcze jeden aspekt. Chodzi o spójność. Podczas urządzania domu czy apartamentu pamiętajmy, że naszą bazę możemy zwiększyć o wszystkie pochodne wybranych kolorów bazowych i nie zaburzy to całej kompozycji. I nadal wszystko będzie wyglądało harmonijnie.

 

projekt wnętrza jaki koszt

Ciekawym elementem tego wnętrza jest postarzane lustro- z odcieniami brązu, złota i beżu. Współczesny proces powstawania takiego „starego lustra” jest procesem twórczym i często nieprzewidywalnym. Plamy i przebarwienia na powierzchni wyłaniają się losowo. Jest to bardzo inspirujący proces. Połączenie starego lustra z nowoczesnym wnętrzem finalnie wyszło bardzo atrakcyjnie. Zyskaliśmy coś oryginalnego przy zachowaniu spójnej kolorystyki.

ŁAZIENKA W KOLORACH ZIEMI

Wolnostojąca wanna, umywalka zintegrowana z blatem, stalowe ramki i postarzana tafla lustrzana- to podstawowe elementy tej łazienki. Na ścianach gres w odcieniu szary kamień i beż w delikatne poprzeczne paski. Na podłodze również gres w odcieniach beż i szarość.

ŁAZIENKA W KOLORACH ZIEMI

Sufit podwieszany z neutralnym białym światłem oraz dwie wiszące lampy to nie jedyne oświetlenie tej łazienki. Przewidziano oświetlenie w zabudowie nad geberitem oraz od spodniej strony lustra (oświetlenie blatu umywalki).

ŁAZIENKA W KOLORACH ZIEMI

To co jeszcze może wyeksponować naszą łazienkę to inny niż przeźroczysty kolor szkła kabiny prysznicowej. Podobnie jak wyjątkowe stare lustro, kabinę też możemy zastosować całkiem wyszukaną. Jest to na pewno niestandardowe, bardzo oryginalne rozwiązanie.

łazienka neutralna

Otwarte półeczki na książki, albo dekoracje to element bardzo indywidualny. Dopasowany do konkretnych potrzeb użytkowników, ze względu na wielkość samego domu i wielkość garderoby większe, pojemniejsze szafki nie były potrzebne.

łazienka neutralna

Jeżeli potrzebujesz porady albo projektu Twojego domu napisz do mnie na adres info@architektkarolinaradon.com.

Projektowanie wnętrz luksusowych
© Karolina Radoń

[pagelist_ext include=”1207,1268,660,1021,1276,546,647″ image_width=”300″]

share