fbpx

PROJEKT NOWOCZESNEGO DOMU DACH PŁASKI

Projekt nowoczesnego domu z dachem płaskim

Projekt budynku zaprojektowano dla rodziny 2+2. Budynek planowany jest na dosyć dużej działce liczącej ponad 1300 m2. Bryła budynku zwarta od ulicy i frontu domu, i bardziej rozczłonkowana od ogrodu, część dzienna zlokalizowana od ogrodu i otwarta na zieleń. Front zamknięty dla gapiów „z ulicy”. Taras zewnętrzny przechodzi wokoło budynku tworząc pomost pomiędzy frontem i tyłem obiektu. Przy takim układzie, nie byłoby możliwe dostosowanie żadnego projektu typowego (jak wiemy projekty te przystosowane są do prostych działek).

nowoczesny budynek dach plaski

Elewacja nowoczesna

Materiały elewacyjne to deska elewacyjna systemowa, kamień elewacyjny, obróbka z blachy płaskiej w kolorze czarnym oraz jasny przetarty tynk w kolorze złamanej bieli. Budynek posiada żaluzje elewacyjne zacieniające okna i samoczyszczące przeszklenia. Aby obniżyć koszty budowy wiele z przeszkleń zostało zaprojektowane jako fix.

nowoczesny budynek dach plaski

Budynek posiada nietypową i oryginalną bryłę- nawiązująca stylem do klimatu domów letniskowych w Stanach. Przed budynkiem od strony ulicy będzie wysokie ogrodzenie oddzielające od ulicy i „świata zewnętrznego”.

nowoczesny budynek dach plaski

Z tarasu zejście do ogrodu, taras dostępny jest z parteru budynku w kilku miejscach z salonu, jadalni i gabinetu. Podzielony na wspierające się strefy- do wielofunkcyjnego użytku. Na tarasie znajduje się wbudowany kominek i grill zewnętrzny razem z niewielką wędzarnią.

nowoczesny budynek dach plaski

Elewacja frontowa jest bardziej zwarta, bryła budynku otwarta na ogród wpuszczająca do wewnątrz maksimum światła, a na tarasie stalowe przesuwne żaluzje dekoracyjne (ażurowe) z możliwością przesuwania ich względem naszych potrzeb i kontrolowania zacienienia.

nowoczesny budynek dach plaski

Rury spustowe dla deszczówki ukryte w ociepleniu elewacji. Dachy płaskie z odwodnieniem i kablami grzejnymi. Wentylacja mechaniczna systemowa z rekuperatorem. Projekt nowoczesnego domu z dachem płaskim musi mieć właściwe ocieplenie oraz dobrze przemyślane warstwy izolacji przeciwwilgociowej i przeciwwodnej.

nowoczesny budynek dach plaski

Zadaszone tarasy i balkony od strony południowej.

Projektowanie budynków mieszkalnych
© Karolina Radoń

 

[pagelist_ext include=”1268,674,898,976″ image_width=”300″]

share