fbpx

kreatywne biuro, projektowanie wnetrz, projekt biura, architekt karolina radoń, projektant biura, wnetrze, wystrój

Zdjęcie wnętrza biura, zaprojektowane przez firmę Morgan Lovell pokazuje, jak łatwo można stworzyć przestrzeń elastyczną dostosowaną do dowolnej modyfikacji. Stół, na którym stoją laptopy jest ruchomym stołem do tenisa stołowego- możemy go składać i przesuwać. Dwie kolorowe ścianki szklane służą jako „news wall” gdzie przykleja się karteczki z ważnymi informacjami. Treści mogą być dowolnie zmieniane. Dodatkowo w przestrzeni pod ławą służącą do siedzenia, znajdują się kolorowe pufy, które wyciągamy w celu powiększenia ilości miejsc siedzących. Pufy możemy wyciągać i chować, przesuwać i ustawiać w dowolne układy w zależności od potrzeby  (okrąg, półkole, linia).

Patrzę na „kreatywność” przestrzeni pod kątem wpływu danego miejsca na bezpośrednie wyniki sprzedażowe. Liczy się dla mnie konkret, czyli suma elementów wpływających korzystnie na właściwe funkcjonowanie danej placówki. Przestrzeń, która budzi, motywuje i ułatwia każde powierzone  profesjonalne zadanie jest tym na czym najbardziej mi zależy. Projektowanie przestrzeni biurowych, w obecnych czasach, przechodzi pewną metamorfozę, gdzie zamiast stylu  i prezencji biura liczy się komfort i wydajność jej użytkowników.

Moim zdaniem elastyczne przestrzenie pracy nie zostały jeszcze w pełni odkryte. Ruchome elementy wyposażenia, pozwalające na użytkowanie lokalu w znacznie większej ilości wariantach jest niezwykle efektywne. Jeżeli dany lokal pełniący funkcje kreatywnego biura w godzinach od 9:00-18:00 można po godzinach funkcjonowania używać jako salę aukcyjną czy przestrzeń Stand-Up to lokal nabiera więcej wartości. Użytkowanie takiego lokalu między 9:00-18:00 można z sukcesem zamienić na działalność 24/7, które da dodatkowy przychód z wynajmu przestrzeni komercyjnej. Monitoring oraz karty dostępu do poszczególnych (specjalnych) pomieszczeń ułatwia kontrolę nad przestrzenią użytkową.

Elastyczność godzin pracy jest wymuszana przez zmiany na rynku pracy dyktowane coraz częściej przez społeczności startup-owiczów oraz przez naszą coraz rozleglejszą wielozadaniowość.

 

Projektowanie wnętrz biurowych
© Karolina Radoń Design

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

share