fbpx

O KOLORACH W MIEJSCU PRACY

Kolorystyka ma ogromny wpływ na nasze emocje i samopoczucie. Ważne jest, by w miejscu pracy wykorzystywać moc kolorów do zwiększenia produktywności i twórczości wszystkich pracowników. Przestrzeń i materia może nas wspierać, jeżeli damy jej wystarczającą uwagę.

Wiele profesjonalnych zespołów korzysta z pomocy coach’ów umiejętności miękkich, tak bardzo potrzebnych w biznesie. Do umiejętności miękkich zaliczamy:

  • Komunikatywność
  • Dynamizm działania
  • Kreatywność
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Zarządzanie czasem
  • Odporność na stres

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że odpowiednio zaprojektowane biuro sprzyja rozwojowi tych umiejętności przekładając się w konkretne wartości w postaci zwiększenia zysku i obrotu w danej placówce. Jest kilka kolorów, które ewidentnie wspierają swoją obecnością użytkowników biura:

NIEBIESKI
Badania wykazały, że kolor niebieski podnosi nasze ciśnienie krwi, ale w sposób bardziej łagodny w porównaniu do czerwonego- kieruje podniesioną energię w stronę kreatywności. Pobudza łagodnie i twórczo. Jest najbardziej popularnym kolorem w brandingu firmowym. Mówi się, że niebieski harmonizuje i wpływa na nasze poczucie bezpieczeństwa- dlatego często wybierany jest przez polityków lub służby państwowe (niebieskie krawaty i niebieskie mundury). Kolor niebieski, przez to że kojarzy się z woda i niebem, otwiera przestrzenie wolności i niezależności. Warto mieć kolor niebieski w przestrzeni zespołowej pracy (open-space).

ZIELONY
Relaksuje, harmonizuje, spowalnia- dobrze jest korzystać z jego właściwości w przestrzeniach półprywatnych, tea station, korytarzach służbowych. Zielony odnosi się do nostalgii, nadziei i sprzyja refleksji. Dobrze wykorzystać potencjał tego koloru w miejscy pracy skupionej.

POMARAŃCZOWY
Pobudza, stymuluje do aktywności i spotkań. Często używany w pokojach „creative room”- zasila swoją mocą potencjał tkwiący w ludziach. Nadaje się do sal sprzedażowych, handlowych oraz przestrzeni dla telefonistek. Kojarzy się z luzem, słońcem i zabawą.

 

Projektowanie wnętrz

© Karolina Radoń Design

Zobacz również

OŚWIETLENIE W DOMU- INDUSTRIALNE LAMPY SUFITOWE 1 Skeleton Zuma Line 2 Kubix House Decor 3 Etsy Lambater Oprawy nadają się do domów w stylu skandynawskim oraz industrialnym, do klimatycznyc...
STYLIZACJA SALONU 008 8 dywan VINTAGE 8108 granatowo beżowy AnotherDesign 9 wazon kamionka w kolorze złota BoConcept 10 misa dekoracyjna Alessi 11 obraz duńskiej firmy B...
PRZEBUDOWA DOMU MIESZKALNEGO Złoto i pudrowy róż Przebudowa istniejącego budynku mieszkalnego to nawiązanie do charakteru istniejącego obiektu lub całkowite odbicie od jego istni...


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 POBIERZ BEZPŁATNY PORADNIK