fbpx

Kolorystyka ma ogromny wpływ na nasze emocje i samopoczucie. Ważne jest, by w miejscu pracy wykorzystywać moc kolorów do zwiększenia produktywności i twórczości wszystkich pracowników. Przestrzeń i materia może nas wspierać, jeżeli damy jej wystarczającą uwagę.

Wiele profesjonalnych zespołów korzysta z pomocy coach’ów umiejętności miękkich, tak bardzo potrzebnych w biznesie. Do umiejętności miękkich zaliczamy:

  • Komunikatywność
  • Dynamizm działania
  • Kreatywność
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Zarządzanie czasem
  • Odporność na stres

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że odpowiednio zaprojektowane biuro sprzyja rozwojowi tych umiejętności przekładając się w konkretne wartości w postaci zwiększenia zysku i obrotu w danej placówce. Jest kilka kolorów, które ewidentnie wspierają swoją obecnością użytkowników biura:

NIEBIESKI
Badania wykazały, że kolor niebieski podnosi nasze ciśnienie krwi, ale w sposób bardziej łagodny w porównaniu do czerwonego- kieruje podniesioną energię w stronę kreatywności. Pobudza łagodnie i twórczo. Jest najbardziej popularnym kolorem w brandingu firmowym. Mówi się, że niebieski harmonizuje i wpływa na nasze poczucie bezpieczeństwa- dlatego często wybierany jest przez polityków lub służby państwowe (niebieskie krawaty i niebieskie mundury). Kolor niebieski, przez to że kojarzy się z woda i niebem, otwiera przestrzenie wolności i niezależności. Warto mieć kolor niebieski w przestrzeni zespołowej pracy (open-space).

ZIELONY
Relaksuje, harmonizuje, spowalnia- dobrze jest korzystać z jego właściwości w przestrzeniach półprywatnych, tea station, korytarzach służbowych. Zielony odnosi się do nostalgii, nadziei i sprzyja refleksji. Dobrze wykorzystać potencjał tego koloru w miejscy pracy skupionej.

POMARAŃCZOWY
Pobudza, stymuluje do aktywności i spotkań. Często używany w pokojach „creative room”- zasila swoją mocą potencjał tkwiący w ludziach. Nadaje się do sal sprzedażowych, handlowych oraz przestrzeni dla telefonistek. Kojarzy się z luzem, słońcem i zabawą.

 

Projektowanie wnętrz

© Karolina Radoń Design

share