fbpx

DREWNIANY DOMEK DO 35m2

Pełen relaks

Kluczem do znalezienia drogi do siebie w pierwszej kolejności jest odszukanie spokoju w sobie. Jak ten spokój w sobie znaleźć kiedy na zewnątrz jedna wichura za drugą…? Szukanie w sobie stabilnego spokojnego punktu to czasami droga poprzez przeróżne doświadczenia. Jest wiele dróg i wiele metod, by sobie poradzić na odczuwanie stabilizacji w momencie stałej zmiany, jaką jest rzeczywistość 🙂 Na pewno jedną z metod jest przebywanie w przestrzeni, która nas na ten spokój nastraja i relaksuje. I o tym chciałabym Wam opowiedzieć.

 

Oaza spokoju w zasięgu Twojej ręki

Ustawienia fabryczne

Natura najpiękniej przywraca nam nasze „ustawienia fabryczne” czyli to, jak się czuliśmy, zanim zamroziliśmy swoje ciało przez emocje, stres, niedożyte relacje, traumy i inne… tego typu historie:)

Ustawienia fabryczne przywraca w nas synchronizowanie naszych obu półkul mózgowych, tak by prawa i lewa strona na równi działały razem- miękkość i twardość, kreatywność i analityczność, żeńskie i męskie… Nasze obie półkule mózgowe synchronizują się znacznie szybciej przy dźwiękach natury, oraz poprzez przebywanie w naturze…

Projektowanie holistyczne to uwzględnienie uporządkowania naszej wibracji. Wibracja dostraja się do silniejszej, stabilniejszej fali – tak się dzieje w przypadku drewna księżycowego. Drewno ścięte we właściwej fazie księżyca posiada pro-zdrowotne właściwości oraz potrafi wpływać na rytm naszego serca. Powrót do ustawień fabrycznych jest powrotem do Domu. W nas.

 

Dom z drewna księżycowego

Drewno księżycowe nie jest jedynym materiałem, lub elementem, który użyty we wnętrzu wysubtelnia nas i przypomina o naszej prawdziwej (nienapiętej) naturze:) Podczas mojej praktyki zawodowej opracowałam procedury, dzięki którym znacznie łatwiej osiągnąć poziom synchronizacji i harmonii we własnym domu.

Jak to robię?

Dobrym początkiem jest Indywidualny Projekt Domu oraz projekt Vastu Shastra. Przy projekcie indywidualnym podobnie jak w każdej pracowni projektowej zwracam szczególna uwagę na bardzo personalne rozwiązania, głównie z zakresu estetyki i funkcjonalności. Projekt domu w zgodzie z naturą to podejście holistyczne wykraczające poza standard na rynku. Przy każdym projekcie dbam o drzewa i staram się omijać system korzeniowy, jeżeli nie decydujemy się na rozwiązanie typu drewno księżycowe możemy iść w stronę łączonych technik budowlanych, tradycyjnego szkieletu drewnianego, lub rozwiązania prefabrykowane. Holistyczne projektowanie szczególnie dla takich obiektów jak drewniany domek o powierzchni do 35m2 jest dosyć proste. Sama kubatura i powierzchnia zabudowy sprawiają, że konstrukcyjnie jest to łatwe do osiągnięcia. 
W przypadku projektu Vastu Shastra biorę pod uwagę lokalizację działki względem akwenów wodnych, zieleni, dominant terenu, żył wodnych etc. Dodatkowo sprawdzam korzystną lokalizację budynku na działce względem stron świata, stref odpowiedzialnych za relacje, zdrowie, finanse, wyzwolenie etc. Przed każdym procesem budowlanym sporządzany jest personalny horoskop właścicieli by sam budynek odpowiadał ustawieniu planet z dnia narodzin – na tym głownie polega Vastu Shastra.      
 

 

Projektowanie budynków holistycznych
© Karolina Radoń

share