fbpx

POKÓJ DLA DZIEWCZYNKI

Pokój zaprojektowany zgodnie z zasadami Montessori

Pomieszczenie zaprojektowanie zgodnie ze wskazaniami Montessori pobudzają sensorycznie dziecko do zrównoważonego rozwoju. Do zasad projektowania zaliczamy m.in. strefy, naturalne materiały, wielkość mebli dostosowana do wzrostu dziecka, kontakt z lustrem, materac na wysokości podłogi lub bardzo nisko, minimalizm, ciepłe oświetlenie, przyjazne materiały ścienne (miękkie tapety lub drewno)…

Pokoik dla dziewczynki – jasny, ciepły, naturalny…

Strefy

Nauka, zabawa, spanie i przebieranie to główne strefy w pokoju dziecka. Strefy są od siebie wyraźnie oddzielone i spełniają swoje funkcje, by pobudzać w dziecku poczucie bezpieczeństwa, samodzielność i własną sprawczość.

Jedna ze ścian (w projekcie) została wyposażona w drewniane domki, sprzyjające zabawie. Domki mają wysokość 120cm i nadają się dla dzieci do lat 5. Każdy domek wypełniony jest innym materiałem, doświetlony oraz wyposażony w elementy dostępne dla dziecka np. półeczki. Starsze dzieci lubią wspinać się na domki i na nich siedzieć. Czasami przy pomocy domków budowane są większe „bazy”, dzięki kocykom i innym meblom.

Kreatywne domki do zabawy i nauki

Projektowanie wnętrz
© Karolina Radoń

share