VASTU
SHASTRA

VASTU SHASTRA

STAROŻYTNA WIEDZA
Styka się ze Współczesną Architekturą

         Pochodząca z Wed- starożytnych pism Indii- Vastu Shastra to nauka o przestrzeni. Starożytni pragnęli, aby każda żywa istota poruszała się po przestrzeni świętej. To dlatego w Indiach można spotkać na jednej ulicy kilka świątyń sąsiadujących ze sobą (nawet świątyń dotyczących różnych aspektów boskich). Te świątynie zaprojektowane zostały w bliskiej odległości nie dla konkurencji, projektowane były z intencją, by każdy człowiek, nawet taki, który nie ma potrzeby wchodzić do świątyni, korzystał z jej pozytywnej wibracji przechodząc obok.
         Vastu Shastra jest bardzo obszerną dziedziną, zawiera w sobie zasady urbanistyki- planowania miast i wsi, projektowania obiektów dla ludzi oraz zwierząt. Łączy w sobie wiedzę o astronomii i astrologii, a także zawiera informacje o magnetyzmie ziemi. Poziom skomplikowania wiedzy zawartej w Vastu Vidya uwzględnia matematykę na poziomie informacji o strukturach fraktalnych, uwzględnia tzw. “złoty podział” (Złoty Porządek), który używany był w architekturze i matematyce na pewno od 490 p.n.e. ( czyli Fidiasz, Platon, Fibonacci, Pitagoras, Leonardo da Vinci…), a może nawet wcześniej.
         Przestrzeń święta dla starożytnych oznaczała zaprojektowanie obiektu w taki sposób, by panowała w nim absolutna harmonia na poziomie energii. Ta harmonia miała na celu wysubtelnić wszystkie ciała- fizyczne, mentalne i energetyczne człowieka, wprowadzając każdego delikatnie w stan kontemplacji (połączenia z samym sobą i swoim wyższym Duchowym Ja).
          Zasady projektowania Vastu Shastra łączą w sobie wytyczne związane z matematyką, ale też wiedzę związaną z polem magnetycznym ziemi i kierunkami świata. Przebywając na północnej lub południowej półkuli charakterystyka rozwiązań dopasowana jest do “pola ziemi”.
          Vastu Shastra uwzględnia również astrologię. Przychodzimy na świat w bardzo konkretnym ustawieniu planet, który jest dla nas jak “tatuaż”. Ten tatuaż determinuje niektóre nasze zachowania, czasem przywary, wpływa na nasze talenty i silne strony. Wyobraź sobie, że Vastu Shastra określa warunki projektowe dla budynku dostosowane do układu planet z dnia Twoich narodzin, by wzmocnić wszystkie wartości, abyś mógł/ abyś mogła wykorzystywać swój Życiowy Potencjał maksymalnie.
          Starożytna wiedza styka się w moich projektach z wiedzą o Vastu Shastra na wielu poziomach. Dla mnie najważniejsze jest, aby moi klienci czuli się w swoich domach wspaniale. Korzystam z różnych technik, aby przestrzeń wspierała ich i “rozwierała” w nich ich Wewnętrzny Twórczy Potencjał. Chcę, aby ludzie zasileni przez pozytywne wibracje swojej przestrzeni wychodzili do świata mocni i rozluźnieni, zharmonizowani, zbalansowani, a także bardzo szczęśliwi…
          Przestrzeń ma na nas ogromny wpływ. Wytyczne Vastu Shastra są dla ludzi, którzy mają świadomość, że stan ich wewnętrznej “energetyki” wpływa na absolutnie każdą sferę w ich życiu. Moje projekty są dla ludzi, którzy chcą czuć się dobrze, i poprzez czucie i głęboki kontakt ze sobą podejmować dla siebie ważne decyzje życiowe, wyznaczać nowe kierunki, realizować swoją Jednorazowość w Świecie oraz poprzez służbę ludziom realizować Boski Plan.

          Vastu to Transformacja. Vastu to poddanie się. Vastu to Moc Przepływu.

          Współczesna architektura daje niezliczone możliwości wdrażania starożytnej wiedzy. Mam ogromne szczęście, że wolno mi poprzez swoje kompetencje jako Projektant służyć ludziom, projektując obiekty, które nie tylko wysubtelnią ich odczuwanie świata, uzdrowią ich pole rodowe, ale też otworzą ich na zupełnie nowe cele życiowe i realizację Własnego Wewnętrznego Potencjału.

          Decyzja o podjęciu współpracy wychodzi z czucia. Jeżeli czujesz, że Vastu Shastra jest dla Ciebie, oznacza to, że umówiliśmy się na współpracę dużo wcześniej…

Serdeczności,
Karolina Radoń