fbpx

STODOŁA Z CEGŁY KLINKIEROWEJ

Dom- stodoła

Koncepcja budynku stworzona z myślą o rodzinie 2+2, proponowana powierzchnia użytkowa to 180m2, do tego niewielka działka i ograniczenie w postaci przepisów ppoż. Wobec takich warunków i ograniczeń na działce możliwe było zaprojektowanie jedynie budynku tzw stodoły. Dom w formie stodoły jest dużo tańszy w budowie od tzw polskiego domu tradycyjnego- po pierwsze prostsza więźba dachowa, mniejsza ilość ocieplenia na ścianach (mniejsze zawijasy ścian i mniejsza powierzchnia do ocieplenia), płyta fundamentowa i zwarta, bardzo prosta bryła budynku.

elewacja z cegły klinkierowej- projekt indywidualny

Budynek od strony elewacji frontowej, czyli tej od ulicy, wyposażony jedynie w bramę garażową, wejście do budynku z boku od strony elewacji południowej. Od południa również obszerny taras z trejażem drewnianym i zewnętrzną wędzarnią (grill i wędzarnia jako osobny element).

Materiały elewacyjne to cegła klinkierowa, kamień elewacyjny, obróbka z blachy płaskiej w kolorze grafitowym oraz jasny przetarty tynk w kolorze białym. Na dachu blacha układana na rąbek stojący w kolorze grafitowym. Na dachu przewidujemy „solary” wspomagające instalacje elektryczną.

elewacja z cegły klinkierowej- projekt indywidualny

Budynek na indywidualne zamówienie, dwukondygnacyjny, z garażem dwustanowiskowym z miejscem na ładowarkę Tesli, dach dwuspadowy, bryła prosta. Górna, druga kondygnacja cofnięta w obrębie muru o 40cm by nadać całości większej lekkości. Ogrzewanie za pomocą pieca gazowego podłączonego przyłączem do sieci miejskiej zintegrowane z piecem wyposażonym w płaszcz wodny. Budynek niepodpiwniczony, posadowiony na płycie fundamentowej.

Stodoła z cegły klinkierowej to rozwiązanie właściwie dla każdego, kto planuje dom o wyglądzie tradycyjnym.

Elewacja z cegły klinkierowej

W Polsce dysponujemy dobrymi materiałami elewacyjnymi, na rynku jest ich coraz więcej i są w coraz lepszej jakości. Do najbardziej tradycyjnych materiałów elewacyjnych zaliczamy cegłę klinkierową, która występuje w wielu kolorach i rozmiarach. Oprócz cegły mamy szereg rozwiązań systemowych- cegłopodobnych- czyli tzw okładzina elewacyjna cegło lub kamieniopodobna, która też z roku na rok jest w lepszej jakości. W formie elewacji cegła klinkierowa jest bardzo plastycznym materiałem- cegłę można kłaść na różne, kreatywne sposoby również bezspoinowo.

elewacja z cegły klinkierowej- projekt indywidualny

Częsty wybór

Budynki w kształcie stodoły są coraz bardziej popularne przez to, że są proste wizualnie. Coraz więcej klientów ceni sobie prostotę i estetyczny minimalizm.

Projektowanie budynków mieszkalnych
© Karolina Radoń

share