fbpx

GABINET W DOMU

Przestrzeń pracy dla dwojga

Ostatnie czasy uruchomiły dla nas większą możliwość pracy w domu. Gabinet w domu to wygodne biurka, miejsce na dokumenty, drukarkę, właściwe i jasne oświetlenie…. to tylko niektóre z potrzebnych elementów.

Projektując według zasad Vastu Shastra kierunek, zgodnie z którym ustawiamy biurka może pomagać nam, albo w koncentracji, albo w kreatywności. Istnieją bowiem kierunki, które bardziej uaktywniają naszą prawą lub lewą półkulę mózgową. To my najlepiej zazwyczaj wiemy, czego konkretnie potrzebujemy pracując. Dobrze jest też wiedzieć jak ustawić się, by wyciągnąć ze swojej pracy maksymalne efekty.

Podczas wytyczania punktów Vastu brany jest pod uwagę osobisty horoskop, z którego również bardzo klarownie wynika, jakie mamy silne i słabe strony osobowości. Dlatego poprzez projekt jesteśmy w stanie pewne rzeczy dla siebie wzmocnić oraz pewne osłabić. Usytuowanie biurek, regałów, szaf oraz specjalnych dekoracji może poprawić naszą produktywność, a na pewno poprawi nasze samopoczucie. Szczególnie kiedy zaczniemy czuć się w domowym biurze po prostu w pełni sił i chętni na każdy kolejny dzień.

Praca zdalna w domu – czyli domowe biuro

Symbole

Nasza podświadomość operuje na symbolice, wszystko czymkolwiek się otaczamy niesie dla nas lub o nas pewną historię. Rytm oraz ilość przedmiotów również ma znaczenie. Inaczej działają na nas przedmioty parzyste inaczej nieparzyste. Podczas projektowania sensualnego każdy szczegół wnosi coś do pełnego obrazu.

Regał na książki, dokumenty, pamiątki…

Lokalizacja miejsca pracy w domu

Usytuowanie miejsca pracy w domu, względem innych pomieszczeń ma znaczenie nie tylko funkcjonalne, ale również energetyczne. Nie wszystkie kierunki świata (oraz ustawienie w domu) są dla nas korzystne. Gabinet w domu przede wszystkim ma wspierać w nas w docieraniu w naszym życiu do zysków i większej obfitości w sferze zawodowej. Powinien tę sferę udrażniać i rewitalizować.

Projektowanie wnętrz opartych na zasadach Vastu Shastra
© Karolina Radoń

share